Kaş

Küçük bir balıkçı kasabasından

Gözde tatil beldesine

Kaş, Antalya’ya bağlı küçük bir sahil kasabası. Küçük dediğimize bakmayın, 5 beldesi ve 48 köyü ile birlikte epey bir alana yayılıyor aslında. Merkezde 8.000 olmak üzere köylerle birlikte toplam nüfusu 50.000 civarında. Eskiden balıkçı kasabası olan Kaş’ta bugün yaşayanlar geçimlerini ağırlıklı olarak turizmden sağlıyorlar. Eşine pek rastlanmayan turkuaz suları, değerli endemik bitki türleri ve antik kalıntıları ile Kaş dünyadan da pek çok gezginin gözdesi olmuş durumda. Son yıllarda görülen büyümeye karşın, ulaşım zorluğu nedeniyle kendine özgülüğünü büyük ölçüde koruyabildiğinden, Akdeniz kıyılarımızın mücevheri sayılıyor hâlâ.

Likya’nın önemli kentlerinden olan Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik döneme ait kentler ve tarihsel değerler sayesinde eşsiz kültür seyahatlerine evsahipliği yapıyor. Dünyanın en ünlü ilk beş dalış merkezi arasında yer alıyor ve yüksek dağlardan turkuaz renkli suların enfes manzarasına süzülen yamaç paraşütü deneyimi ile nefesleri kesiyor.

neden biz?

Kaputaş Apart'ta konforlu bir konaklamanın yanı sıra konuklarımızın kendilerini şımartabilecekleri olanaklar sağlamayı önemsedik. Burada yalnızca oda ihtiyacınızı karşılamayı değil gerçekten dinlenebildiğiniz huzurlu bir mekân yaratmayı, sükunet içinde kendinizle kalabilmenizi, spa, masaj, sauna, hamam gibi seçenekler ile yenilenmenizi, yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları gibi çeşitli pratiklerle tanışmanızı istedik.